Reference

Tady si můžeš přečíst důvody mladých studentů, proč se k nám zapojili. Jak dnes vnímají získané zkušenosti. V čem jim projekt pomohl. Co díky němu získali. Na čem nejvíce zapracovali. A také, jak vnímají svojí cestu u nás dále.

Dostala jsem skvělou šanci udělat ze svého normálního studentského života něco víc. A taková šance se neodmítá.

Z holky, která si neuměla představit obléknout si něco jiného než džíny, tenisky a mikinu se stala slečna, která denně chodí v košili a kostýmku. Už to byl pro mě velký skok dopředu. Dále jsem se určitě zlepšila ve své komunikaci. Vždycky jsem se bála objednat po telefonu pizzu nebo se objednat k zubařce, pokaždé to za mě vyřídila mamka, ale dnes telefonuji téměř denně, ať už s klienty, s doktory, s vedoucí, prostě jsem schopná zavolat skoro každému.

Ne každý hned pochopí, co právě příležitost v týmu R2G znamená. Ale já už to konečně skoro po půl roce pochopila. Je to ŽIVOTNÍ PŘÍLEŽITOST! Člověk tu pozná, jak moc se dá pracovat na své osobnosti, jak moc si můžete život zařídit podle sebe, jak moc super lidi existují a pochopí spoustu dalších věcí. Je tu krásný, že je jenom na Vás, jak si to zařídíte. Nikdo Vám nic nepřikazuje, nikdo Vás do ničeho netlačí, všichni Vás podporují a snaží se Vás vést tou správnou cestou, ale je jen na Vás, jestli jejich rady vyslyšíte a vezmete si je k srdci nebo jestli je zahodíte a tím dáte příležitost někomu jinému, kdo pak bude šťastný místo Vás.

Také jsem velmi ráda za to, do jak super týmu patřím. Přijít do kanceláře, kde se každý směje od ucha k uchu, kde to vibruje jen pozitivní energií, je prostě SEN každého z nás. Nikdy bych neřekla, jak moc mě mohou tito pozitivní lidé ovlivnit. Je skvělé učit se z jejich zkušeností, poslouchat jejich rady a vědět, že to s Vámi myslí jen v tom NEJLEPŠÍM!

Pavlastudentka VŠE

Díky zkušenostem, které jsem měl s businessem před tím, než jsem dostal možnost připojit se do týmu R2G, mohu s klidným svědomím říct, že u vás jsem si spolupráci užil. V první řadě mě nadchl a překvapil pozitivní a přátelský kolektiv. To mi umožnilo se soustředit a cítit se "jako doma”. Dále průběh zaučování byl super! Získané podklady, které jsem dostal, byly jedním z klíčů k úspěchu a správnému fungování vůbec. Líbilo se mi, jak jsme si mezi sebou zkoušeli různé druhy situací, které mohou při konverzaci s klientem nastat. To jsem nikde nezažil. Důležitá skutečnost, kterou jsem zaznamenal byla, že vše, co pro lidi děláte, děláte s radostí a jim přesně na míru, podle jejich situací a představ. A proto jsem chtěl být vaší součástí. Protože pomáháte lidem přesně tak, jak si přejí a potřebují.

Jaromírmanažer v mezinárodní firmě

Zkušenost a spolupráci s vaším týmem bych doporučila každému mladému člověku, který má ambice to někam dotáhnout. Naučila jsem se nebát se nové výzvy a překonat své bariéry. Také díky této zkušenosti jsem se začala profilovat, uvědomila jsem si své silné stránky a postupně se mi začaly ukazovat nové cesty a možnosti, kterých jsem využila. Základy finanční gramotnosti jsou samozřejmostí, kterou jsem se naučila. Ale zejména jsem "přičuchla" k možnosti podnikání, která mi otevřela oči. Také bych vyzdvihla možnost aplikovat teorii manažerské psychologie v praxi. Tématu jsem se věnovala v bakalářské práci a v jejím studiu pokračuji dále na navazujícím programu. S týmem R2G jsem spolupracovala více než 4 roky a i díky této zkušenosti jsem našla svou cestu.

Květastudentka VŠEM

Na začátku jsem si vůbec nebyla jistá, zda mi práce v týmu R2G může něco dát. Po nějaké době jsem zjistila, že ano. Za prvé, naučila jsem se lépe komunikovat s lidmi, nejen s cizími, ale také se známými, s přáteli. Týká se to jak osobní komunikace, tak i komunikace přes telefon. Byl to pro mě jistý pokrok. Dále je to super práce pro ty, kteří rádi neustále poznávají nové tváře. Člověk se zde také dozví spoustu nových informací, zajímavých a důležitých, lépe se orientuje ve finančním světě. V tomto týmu se nadřízený ke svým podřízeným chovají přátelsky, jsou ochotni kdykoliv pomoct, poradit v jakémkoliv směru, nejen pracovně. Také zde probíhají školení na různá témata, člověk má možnost se rozvíjet i v jiném směru, dozvědět se spoustu nových způsobů a metod, jak poznat sebe sama a zapracovat na sobě, aby se to pak pozitivně odráželo i na jeho práci.

Anjaabsolventka VŠEM

Práce v týmu R2G je hodně o svobodě. Svobodě myšlení, podnikání a také o svobodě životní. Každý je tam svým šéfem, sám si určuje cíle a nikdo je nevytyčuje za něj. Jsou tam jen mentoři, kteří pomáhají držet pomyslné kormidlo osobního rozvoje, aby se jelo stále vpřed. Děláte to, co vás baví, sami si určujete své aktivity a když nevíte, vždy je poblíž někdo, na koho se obrátit a kdo vám pomůže. Rozvinete tu nejen své znalosti v oblasti ekonomiky, ale také své prezentační dovednosti, schopnost reagovat na podněty a také se dokázat orientovat v oblastech, které zasahují do života všech lidí v naší republice.

Jirkastudent VŠEM

Práce v týmu R2G mně především naučila, stanovit si své životní i pracovní cíle, věřit v samu sebe a nebát se jít za tím, co opravdu chci.

Evastudentka ČZU/PEF

Existuje mnoho firem se stejným zaměřením, které se honosí podobnými privilegii - flexibilita, hodnota, kterou člověk přináší lidem, peněžní odměna a celkový pocit uplatnění se ve společnosti – že člověk něco znamená, něco prospěšného přináší. Ale málokterá, ba dokonce žádná z takto zaměřených firem tyto sliby skutečně plní. Důvodem, proč jsem se rozhodla vstoupit mezi řady týmu R2G je prostý, i přes řadu námitek blízkých i rodiny, tady své sliby plní.

Každopádně, co se týče mého názoru, tak tato zkušenost je vhodná pro mladé lidi v první řadě hlavně proto, že nabízí možnost práce, která není na plný úvazek a při tom se jedná o praxi, která je k nezaplacení. A nejen praxe k uplatnění se v dalším zaměstnání, ale především praxe životní a to znamená především jednání s lidmi, což bude člověk potřebovat, i kdyby se rozhodl být nakonec třeba zámečníkem, nebo biochemikem. Co se týče učení se novým termínům, pojmům, databázím atp., je třeba zmínit, že učení se novým věcem potká každého člověka, který se rozhodne se svým životem něco dělat, i když to nutně neznamená znalost finanční gramotnosti v jiných povoláních. Ale pokud takovou znalost získáte, máte potřebu ji šířit dál, pomoct kamarádům, vysvětlit to sourozencům, uvědomit všechny ve svém okolí, že jim můžete poradit, pomoct a to dokonce zdarma.

Já osobně teď kariéru a práci v týmu R2G považuji za svou životní cestu. V realitě to znamená, že mě práce obohacuje nejen na profesní úrovni, ale také na společenské a osobní.

Bárastudentka ČZU

Z holky, jejíž představou o životě bylo bydlet na vesnici a dělat podřadnou práci. Jejímž smyslem života bude rodina – se ze mě stala podnikatelka, která přesně ví, co od života chce. Být prospěšná, zažívat úspěchy, umět o sobě rozhodovat a nenechat rozhodovat druhé. Našla jsem své cíle, zažila jsem několik ohromujících zážitků. Zařadila jsem se mezi skupinu veřejně prospěšné elity, která pomáhá lidem měnit životy – od ušetřených peněz klientům, po změnu myšlení spolupracovníků. Stala se ze mě inspirativní osoba, kterou chtějí lidé následovat a plně ji svěřují své „osudy“. Je ze mě nesobecký sobec žijící život nabízející možnost být finančně naprosto v pohodě, moci si pořídit reprezentativní oblečení, vlastní bydlení, kapku luxusu (do budoucna ještě více luxusních zážitků 🙂 ). Stal se ze mě životní optimista, důvěřující svým schopnostem a tvrdě pracující na své osobnosti. Díky této zkušenosti na sobě umím tvrdě makat, umím si užívat úspěchy, umím přijímat neúspěchy, s nadhledem pracovat s lidmi, vytrvale získávat nové rozměry života a chtít víc než jen průměrný život.

Za 6 let působení jsem získala nejen to všechno. Získala jsem také schopnost vést ostatní lidi a být lídrem. Vytvářet dlouhodobé vztahy. Znám odpovědi na všemožné otázky a neexistuje situace, kde bych nebyla schopna najít řešení.

Pokud se rozhodnete na sobě pracovat, dostanete veškeré prostředky k tomu, abyste se mohli stát jedním z nejlepších. Získáte nekonečnou možnost pracovního růstu, každodenní posouvání kariéry, radost z drobných i velkých úspěchů. Možnost vstřebání neúspěchů, kde vždy dostanete pomocnou ruku k jejich překonání.

Díky týmu R2G mám svou druhou rodinu – přátelé, kteří tady jsou pro mě a bez kterých si nedokážu představit své další kroky.

Adélaabsolventka ČZU/FAPPZ

Projekt R2G pro mě není ani tak práce, jako spíš forma toho, jak se člověk může dostat k obrovským možnostem, o kterých mnohdy ani neví. Jsem ráda, že jsem tuto příležitost dostala, protože díky tomu vidím, čeho všeho jsem schopná dosáhnout i bez toho, že bych měla od někoho, třeba od rodičů, vyšlapanou cestičku. Tady si tvořím vlastní. Líbí se mi, že si tady vše mohu udělat tak, jak já potřebuji, jak já chci, jak mě se to líbí, jak mě se to hodí, ale na druhou stranu, pokud si nevím rady, mám tady vždy "záchrannou ruku", která mě podrží, poradí, pomůže a já tím pádem můžu být mnohem snadněji a rychleji úspěšná. Z počátku jsem si sílu této příležitosti moc neuvědomovala, nyní po třech letech působí vidím, čeho všeho se tu dá dosáhnout. Pokud se člověk naučí pracovat sám se sebou, může tady jít velmi rychle, velmi vysoko. Pokud to ale u prvního karambolu vzdá, nemůže se divit, že mu to "nefunguje". Toto není krátkodobá práce, naopak, je to "práce" na celý život. Ovšem, ne proto, že člověk musí, ale proto, že chce!!! Na této práci vidím samá pozitiva, paradoxně i to, co se v nějakou aktuální chvíli, zdá být negativní, je do budoucna opět pozitivní, protože na tom člověk opravdu roste, rozvíjí se, mění úhle pohledů a zároveň to vše sdílí s lidmi, kteří to vidí stejně. Je tu z každé strany obrovská podpora, sounáležitost, pozitivní energie. Líbí se mi, že díky této práci poznávám i nové věci, které s prací nesouvisí. Zkrátka je tu všeho dost (pro každého), jen je otázka, zda to člověk umí (chce) využít.

Katkaabsolventka ekonomického lycea

Práce v týmu R2G je skvělá! Vidím, že když se tu člověk dostane do takového toho "podnikatelského flow", tak je jedno, jestli je třeba půl jedný ráno, jako teď, když píšu tuto referenci, ale myslí na svojí seberealizaci pořád, s láskou, protože ví, že to, co dělá má smysl a že to zanechává výsledky a pozitivní ohlasy v okolí, třeba že se člověk osobnostně posunul, nebo že vypadá šťastnější. To všechno je právě odrazem toho, že člověk miluje to, co dělá. Co se člověk naučí, je nebát se mluvit s lidmi, protože bez toho to nejde  Naučí se ovládat emoce, nejlépe hned ty emoce vyřešit a nepřenášet negativní věci na ostatní lidi. Naučí se být na 100% upřímný k ostatním lidem ve svém okolí, protože bez toho třeba takový vztah s vedoucím jednoduše nefunguje. Prostě si myslím, že pokud jsou lidé obecně otevření a připravení využívat příležitost, která se jim naskytne, můžou tady dokázat VELKÉ VĚCI..!

Valeriya21 let, absolventka gymnázia

Tato příležitost se ke mně dostala před necelými šesti lety, těsně po maturitě a já se do ní vrhla bez váhání. Za tu dobu mohu směle prohlásit, že se celý můj život otočil vzhůru nohama – samozřejmě v tom pozitivním. Vypilovala jsem komunikační dovednosti, naučila jsem se, jak pracovat s lidmi, jak je vést dle jejich potřeb, jak být dobrá a respektovaná manažerka, osobnostně jsem vyrostla. Svojí vlastní pílí jsem postoupila na manažerský post, naučila jsem se vydělávat pěkné peníze a naučila jsem to i druhé. Naučila jsem se finanční gramotnosti v praxi a získala jsem spoustu důležitých položek do CV. Uvědomila jsem si však, že už CV nikdy potřebovat nebudu. Ve své činnosti vidím obrovský smysl a potenciál, práce s lidmi mě neuvěřitelně baví, dávat příležitosti druhým, pracovat na jejich osobnosti a vést je za úspěchem…

Petra25 let, manažerka týmu R2G

Práce v tomto týmu mi dala jiný pohled na práci. Na to, jak chci pracovat a pro koho. Pro sebe, nebo někoho jiného? Také jsem pochopila pořádně výraz samostatnost. Kromě pracovního rozvoje je tu ale také ENORMNÍ osobní posun. Získala jsem více sebevědomí a ambicí. Hlavně jsem získala cestu, po které chci jít. A to není všechno! Jako každý, jsem na této cestě dostala úžasného průvodce v podobě Péti, která mi radí, co a jak mám dělat, abych po té cestě šla přímo a neztrácela směr. Pokud začínáš a ještě si to neumíš moc představit, tak přijde moment, kdy si uvědomíš, že vztah spolupracovník a vedoucí, je ojedinělý. Je to skutečně aktivní přítel. Pokud se pro tuto cestu rozhodneš také, můžeš očekávat obrovský přísun energie, kolektiv, kde se lidé podporují, přejí si úspěch navzájem a těší se z toho, sebe-zrození, a v mém případě i nalezení důvěry k sebe sama, vytvoření ambicí a pozitivního přístupu k životu. Pracování na svých slabých stránkách a posilování silných. Také jeden z důvodů , proč se samozřejmě nemůžu dočkat na sraz spolužáků ze střední, až si tam s nimi budu povídat o tom, kde jsem já a kde jsou oni. Tato práce mění lidské životy studentů a dělá je lepšími, dospělejšími a šťastnějšími. Dává mi chuť každý den vstát z postele a děkovat za to, že tu mohu být, že můžu dělat tuhle práci, pomáhat lidem a v budoucnu i spolupracovníkům. PS: Pokud někdo stále studuje, očekávejte jako vedlejší efekt, že tam budete excelovat v podobě různých prezentací a, pokud studujete ekonomiku, i v podobě některých znalostí. Když ti spolužák na konci semestru řekne, že si pamatuje prezentaci, co jsi měl na začátku, je to úžasný pocit.

Lenka20 let, univerzita Pardubice