Reference

Zde si můžeš přečíst příběhy studentů a mladých lidí, kteří se k nám připojili. Dozvíš se, proč s námi spolupracují, jak dnes vnímají získané zkušenosti, v čem jim projekt pomohl, a taky proč chtějí ve své cestě u nás pokračovat dále.

Dostala jsem skvělou šanci udělat ze svého obyčejného studentského života něco víc. A taková šance se neodmítá. Z holky, která si neuměla představit obléknout si něco jiného než džíny, tenisky a mikinu se stala slečna, která denně chodí v košili a kostýmku. Zlepšila jsem se ve své komunikaci. Vždycky jsem se bála objednat po telefonu pizzu nebo se objednat k zubařce a pokaždé to za mě vyřídila mamka. Dnes telefonuji téměř denně. Ne každý hned pochopí, co příležitost v týmu R2G znamená. Ale já už to konečně skoro po půl roce pochopila. Je to životní příležitost! Člověk tu pozná, jak moc se dá pracovat na své osobnosti, jak moc si můžete život zařídit podle sebe nebo jak moc super lidi existují. Nikdo vám tady nic nepřikazuje, nikdo vás do ničeho netlačí, všichni vás podporují a snaží se vás vést tou správnou cestou. Ale je jen na vás, jestli jejich rady vyslyšíte a vezmete si je k srdci. Také jsem velmi ráda za to, do jak super týmu patřím. Přijít do kanceláře plné pozitivní energie, kde se každý směje od ucha k uchu, je sen každého z nás. Nikdy bych neřekla, jak moc mě mohou tito pozitivní lidé ovlivnit. Je skvělé učit se z jejich zkušeností, poslouchat jejich rady a vědět, že to s vámi myslí jen v tom nejlepším!
Pavlastudentka VŠE
Díky zkušenostem, které jsem měl s businessem již předtím, než jsem jsem se připojil do týmu R2G, mohu s klidným svědomím říct, že spolupráci zde jsem si užil. V první řadě mě nadchl a překvapil pozitivní a přátelský kolektiv. To mi umožnilo se soustředit a cítit se "jako doma”. Získané podklady, které jsem dostal, byly jedním z klíčů k úspěchu a správnému fungování vůbec. Líbilo se mi, jak jsme si mezi sebou zkoušeli různé druhy situací, které mohou při konverzaci s klientem nastat. To jsem nikde nezažil. Důležitá skutečnost, kterou jsem zaznamenal byla, že vše, co pro lidi děláte, děláte s radostí a jim přesně na míru, podle jejich situací a představ. A proto jsem chtěl být vaší součástí. Protože pomáháte lidem přesně tak, jak si přejí a potřebují.
Jaromírmanažer v mezinárodní firmě
Zkušenost a spolupráci s týmem R2G bych doporučila každému mladému člověku, který má ambice to někam dotáhnout. Naučila jsem se nebát se nových výzev a překonat své bariéry. Díky této zkušenosti jsem se začala profilovat, uvědomila jsem si své silné stránky a postupně se mi začaly ukazovat nové cesty a možnosti, kterých jsem využila. Základy finanční gramotnosti jsou samozřejmostí, kterou jsem se naučila, ale zejména jsem "přičuchla" k možnosti podnikání, která mi otevřela oči. Také bych vyzdvihla možnost aplikovat teorii manažerské psychologie v praxi. Tématu jsem se věnovala v bakalářské práci a v jejím studiu pokračuji dále na navazujícím programu. S týmem R2G jsem spolupracovala více než 4 roky a i díky této zkušenosti jsem našla svou cestu.
Květastudentka VŠEM
Na začátku jsem si vůbec nebyla jistá, zda mi práce v týmu R2G může něco dát. Po nějaké době jsem zjistila, že ano. Naučila jsem se lépe komunikovat s lidmi, a to nejen s cizími, ale také se známými a přáteli. Je to super práce pro ty, kteří rádi neustále poznávají nové tváře a člověk se zde dozví spoustu nových informací a lépe se orientuje ve finančním světě. V tomto týmu se nadřízený ke svým podřízeným chovají přátelsky, jsou ochotni kdykoliv pomoct a poradí v jakémkoliv směru. Také zde probíhají školení na různá témata, člověk má možnost se rozvíjet, dozvědět se spoustu nových způsobů, jak poznat sám sebe a zapracovat na sobě tak, aby se to pozitivně odrazilo i na jeho práci.
Anjaabsolventka VŠEM
Práce v týmu R2G je především o svobodě. Svobodě myšlení, podnikání a také o svobodě životní. Každý je tam svým šéfem, sám si určuje cíle a nikdo je nestanovuje za něj. Jsou tam jen mentoři, kteří pomáhají držet pomyslné kormidlo osobního rozvoje, aby se jelo stále vpřed. Děláte to, co vás baví, sami si určujete své aktivity a když něco nevíte, vždy je poblíž člověk, který vám pomůže. Rozvinete tu nejen své znalosti v oblasti ekonomiky, ale také své prezentační dovednosti, schopnost reagovat na podněty a také se dokázat orientovat v oblastech, které zasahují do života všech lidí v naší republice.
Jirkastudent VŠEM
Práce v týmu R2G mně především naučila, stanovit si své životní i pracovní cíle, věřit v samu sebe a nebát se jít za tím, co opravdu chci.
Evastudentka ČZU/PEF
Existuje mnoho firem které se honosí privilegii jako jsou flexibilita, hodnota, kterou člověk přináší lidem, peněžní odměna a celkový pocit uplatnění se ve společnosti. Ale málokterá z takto zaměřených firem tyto sliby skutečně plní. Důvodem, proč jsem se rozhodla vstoupit mezi řady týmu R2G je prostý, tady své sliby plní. Podle mého názoru je tato zkušenost vhodná pro mladé lidi hlavně proto, že nabízí možnost práce, která není na plný úvazek a jedná se o praxi, která je k nezaplacení. Je to jak praxe k uplatnění se v dalším zaměstnání, tak i praxe životní. To znamená především jednání s lidmi, což člověk využije, i kdyby se z něj nakonec stal zámečník, nebo biochemik. Učení se novým termínům, pojmům nebo databázím je věc, která potká každého člověka, jenž chce se svým životem něco dělat a nemusí to nutně souviset s finanční gramotností. Pokud takovou znalost získáte, máte potřebu ji šířit dál. Můžete pomoci svým blízkým a uvědomit všechny ve svém okolí, že jim můžete poradit. Já osobně kariéru a práci v týmu R2G považuji za svou životní cestu. V realitě to znamená, že mě práce obohacuje nejen na profesní úrovni, ale také na společenské a osobní.
Bárastudentka ČZU
Z holky, jejíž představou o životě bylo bydlet na vesnici a dělat podřadnou práci se stala podnikatelka, která přesně ví, co od života chce. Být prospěšná, zažívat úspěchy, umět o sobě rozhodovat a nenechat rozhodovat druhé. Našla jsem své cíle a stala se ze mě inspirativní osoba, kterou chtějí lidé následovat a plně jí svěřují své „osudy“. Je ze mě nesobecký sobec žijící život nabízející možnost být finančně naprosto v pohodě, moci si pořídit reprezentativní oblečení, vlastní bydlení nebo kapku luxusu. Stal se ze mě životní optimista, důvěřující svým schopnostem a tvrdě pracující na své osobnosti. Díky této zkušenosti na sobě umím tvrdě makat, umím si užívat úspěchy, umím přijímat neúspěchy, s nadhledem pracovat s lidmi, vytrvale získávat nové rozměry života a chtít víc než jen průměrný život. Pokud se rozhodnete na sobě pracovat, dostanete veškeré prostředky k tomu, abyste se mohli stát jedním z nejlepších. Získáte nekonečnou možnost pracovního růstu, každodenní posouvání kariéry, radost z drobných i velkých úspěchů. Možnost vstřebání neúspěchů, kde vždy dostanete pomocnou ruku k jejich překonání. Díky týmu R2G mám svou druhou rodinu – přátelé, kteří tady jsou pro mě, a bez kterých si nedokážu představit své další kroky.
Adélaabsolventka ČZU/FAPPZ
Projekt R2G pro mě není ani tak práce, jako spíš cesta k tomu, jak se člověk může dostat k obrovským možnostem, o kterých mnohdy ani neví. Jsem ráda, že jsem tuto příležitost dostala, protože díky tomu vím, čeho všeho jsem schopna dosáhnout. Tady si tvořím vlastní cestu. Líbí se mi, že si tady vše mohu udělat tak, jak já potřebuji, jak chci a jak se mi to líbí, ale na druhou stranu tady mám vždy "záchrannou ruku", která mě podrží a poradí. Z počátku jsem si sílu této příležitosti neuvědomovala, teď však po třech letech působí vidím, čeho všeho se tu dá dosáhnout. Pokud se člověk naučí pracovat sám se sebou, může jít velmi rychle vysoko. Pokud to ale u prvního karambolu vzdá, nemůže se divit, že mu to "nefunguje". Toto není krátkodobá práce, naopak, je to "práce" na celý život. Na této práci vidím samá pozitiva. I to, co se v nějakou chvíli, zdá být negativní, je do budoucna příležitostí, protože na tom člověk roste, rozvíjí se a mění úhel pohledu. Zároveň to vše sdílí s lidmi, kteří to vidí stejně. Líbí se mi, že díky této práci poznávám i věci, které s pracovním životem nesouvisí. Zkrátka je tu všeho dost pro každého, jen je otázka, zda toho člověk chce využít.
Katkaabsolventka ekonomického lycea